Löydä oikea henkilö helposti

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Yhteystiedot

Pääkonttori

Betset Oy Kyyjärvi

040 3434 300
Betonitie 1, 43700 Kyyjärvi

Hannu Löytönen

teollisuusneuvos, hallitusten pj.
hannu.loytonen@betset.fi
040 3434 301

Mika Löytönen

toimitusjohtaja
mika.loytonen@betset.fi
040 3434 374

Olli Löytönen

myyntipäällikkö, elementit; varatoimitusjohtaja
olli.loytonen@betset.fi
040 3434 371

Betoniasema Espoo

valmisbetonin myynti / tilaukset
vbmyynti@betset.fi
040 3434 388

Betoniasema Hämeenlinna

valmisbetonin myynti / tilaukset
vbmyynti@betset.fi
040 3434 380

Betoniasema Helsinki

valmisbetonin myynti / tilaukset
vbmyynti@betset.fi
040 3434 387

Betoniasema Mikkeli

valmisbetonin myynti / tilaukset
vbmyynti@betset.fi
040 3434 230

Betoniasema Nurmijärvi

valmisbetonin myynti / tilaukset
vbmyynti@betset.fi
040 3434 340

Betoniasema Parainen

Ei valmisbetonin päivittäistä ulosmyyntiä, isommat kertavalut sovittavissa
jari.tast@betset.fi
040 3434 395

Betoniasema Turku

Ei valmisbetonin päivittäistä ulosmyyntiä, isommat kertavalut sovittavissa
jari.tast@betset.fi
040 3434 395

Betoniasema Vierumäki

Ei valmisbetonin päivittäistä ulosmyyntiä, isommat kertavalut sovittavissa
jari.tast@betset.fi
040 3434 395

Henri Vasara

myyntipäällikkö, elementit
henri.vasara@betset.fi
040 3434 211

Jari Laajala

myyntijohtaja, elementit
jari.laajala@betset.fi
040 3434 304

Jari Pohjosaho

myyntipäällikkö, elementit
jari.pohjosaho@betset.fi
040 3434 420

Jari Tast

myyntijohtaja, valmisbetoni
jari.tast@betset.fi
040 3434 395

Jarkko Hänninen

myyntipäällikkö, elementit
jarkko.hanninen@betset.fi
040 3434 305

Marko Tervaniemi

myynti, valmisbetoni
marko.tervaniemi@betset.fi
040 3434 379

Mika Mäkelä

laskentapäällikkö
mika.makela@betset.fi
040 3434 307

Olli Löytönen

myyntipäällikkö, elementit; varatoimitusjohtaja
olli.loytonen@betset.fi
040 3434 371

Timo Riihimäki

projekti- ja myyntipäällikkö
timo.riihimaki@betset.fi
040 3434 280

Vesa Kaukorinne

myyntipäällikkö, elementit
vesa.kaukorinne@betset.fi
040 3434 215

Movere Oy – Juha Konttori

seinäkuljetukset (Mikkeli ja Vierumäki)
betset.kuljetukset@movere.fi
020 4717 088

Movere Oy – Minna Raunio

tiimiesimies, ontelokuljetukset (Vierumäki ja Hämeenlinna)
betset.kuljetukset@movere.fi
020 4717 082

Movere Oy – Olli Lumaja

ontelokuljetukset (Nurmijärvi)
betset.kuljetukset@movere.fi
020 4717 094

Movere Oy – Petri Jaakkola

elementtikuljetukset (Kyyjärvi)
betset.kuljetukset@movere.fi
020 4717 080

Movere Oy – Toni Westerholm

seinäkuljetukset (Turku, Parainen, Mikkeli ja Vierumäki)
betset.kuljetukset@movere.fi
020 4717 095

Betset Oy

Y-tunnus: 0290927-7

Verkkolaskut
Operaattori: Pagero
Välittäjän tunnus: 003723609900
Verkkolaskuosoite: 003702909277

Betset Group Oy

Y-tunnus: 1041338-6

Verkkolaskut
Operaattori: Pagero
Välittäjän tunnus: 003723609900
Verkkolaskuosoite: 003710413386

Betset Betoni Oy

Y-Tunnus: 2294051-1

Verkkolaskut
Operaattori: Pagero
Välittäjän tunnus: 003723609900
Verkkolaskuosoite: 003722940511

Betset MB Oy

Y-tunnus: 1054499-2

Verkkolaskut
Operaattori: Pagero
Välittäjän tunnus: 003723609900
Verkkolaskuosoite: 003710544992

Kaikki paperilaskut:

Betonitie 1
43700 Kyyjärvi

Helsingin tehdas

Betset Betoni Oy (2294051-1), Viikintie 35, 00560 Helsinki

Betoniasema Helsinki

valmisbetonin myynti / tilaukset
vbmyynti@betset.fi
040 3434 387

Janne Svahn

tuotantopäällikkö
janne.svahn@betset.fi
040 3434 360

Jari Tast

myyntijohtaja, valmisbetoni
jari.tast@betset.fi
040 3434 395

Hämeenlinnan tehdas

Betset Oy (0290927-7), Tölkkimäentie 13, 
13130 Hämeenlinna

Betoniasema Hämeenlinna

valmisbetonin myynti / tilaukset
vbmyynti@betset.fi
040 3434 380

Jarmo Puoliväli

tuotantojohtaja
jarmo.puolivali@betset.fi
040 3434 377

Jyrki Järvinen

tuotantoesimies
jyrki.jarvinen@betset.fi
040 3434 433

Movere Oy – Minna Raunio

tiimiesimies, ontelokuljetukset (Vierumäki ja Hämeenlinna)
betset.kuljetukset@movere.fi
020 4717 082

Teemu Säteri

tehdaspäällikkö
teemu.sateri@betset.fi
040 3434 378

Kyyjärvi tehdas

Betset Oy (0290927-7), Betonitie 1, 
43700 Kyyjärvi

Janne Pillikko

kunnossapito
janne.pillikko@betset.fi
040 3434 358

Jarmo Puoliväli

tuotantojohtaja
jarmo.puolivali@betset.fi
040 3434 377

Jyrki Kainu

tehdaspäällikkö & tuotantoesimies, esijännitetyt laattatuotteet
jyrki.kainu@betset.fi
040 3434 335

Marko Lyytikäinen

tuotantoesimies, betoniasema
marko.lyytikainen@betset.fi
040 3434 362

Mika Haaranen

tuotantoesimies, runkotuotteet
mika.haaranen@betset.fi
040 3434 344

Movere Oy – Petri Jaakkola

elementtikuljetukset (Kyyjärvi)
betset.kuljetukset@movere.fi
020 4717 080

Petri Haaranen

tuotantoesimies, seinätuotteet
petri.haaranen@betset.fi
040 3434 323

Urpo Kinnunen

tuotantoesimies
urpo.kinnunen@betset.fi
040 3434 326

Mikkelin tehdas

Betset MB Oy (1054499-2)
, Pursialankatu 15, 
50100 Mikkeli

Betoniasema Mikkeli

valmisbetonin myynti / tilaukset
vbmyynti@betset.fi
040 3434 230

Jarmo Puoliväli

tuotantojohtaja
jarmo.puolivali@betset.fi
040 3434 377

Kari Laamanen

tehdaspäällikkö
kari.laamanen@betset.fi
040 3434 222

Kimmo Karhunen

tuotantoesimies
kimmo.karhunen@betset.fi
040 3434 223

Lastaukset

040 3434 224

Mika Manninen

tuotantoesimies
mika.manninen@betset.fi
040 3434 219

Movere Oy – Juha Konttori

seinäkuljetukset (Mikkeli ja Vierumäki)
betset.kuljetukset@movere.fi
020 4717 088

Movere Oy – Toni Westerholm

seinäkuljetukset (Turku, Parainen, Mikkeli ja Vierumäki)
betset.kuljetukset@movere.fi
020 4717 095

Teemu Karhunen

tuotantoesimies
teemu.karhunen@betset.fi
040 3434 229

Nummelan tehdas

Betset MB Oy (1054499-2)
, Kaukoilantie 4, 
03100 Nummela

Jarmo Puoliväli

tuotantojohtaja
jarmo.puolivali@betset.fi
040 3434 377

Toomas Täherand

tehdaspäällikkö
toomas.taherand@betset.fi
040 3434 270

Nurmijärven tehdas

Betset Group Oy (1041338-6), 
Ilvestie 2, 
01900 Nurmijärvi

Andrus Palksaar

tuotantoesimies
andrus.palksaar@betset.fi
040 3434 394

Betoniasema Nurmijärvi

valmisbetonin myynti / tilaukset
vbmyynti@betset.fi
040 3434 340

Jarmo Puoliväli

tuotantojohtaja
jarmo.puolivali@betset.fi
040 3434 377

Jarno Järvinen

tuotantoesimies
jarno.jarvinen@betset.fi
040 3434 402

Märt Loonurme

tuotantoesimies
mart.loonurme@betset.fi
040 3434 447

Mikko Järvinen

tuotantoesimies
mikko.jarvinen@betset.fi
040 3434 408

Movere Oy – Olli Lumaja

ontelokuljetukset (Nurmijärvi)
betset.kuljetukset@movere.fi
020 4717 094

Movere Oy – Toni Heiskanen

seinäkuljetukset (Nurmijärvi)
betset.kuljetukset@movere.fi
020 4471 078

Rainer Korgesaar

tuotantoesimies
rainer.korgesaar@betset.fi
040 3434 376

Tuomas Puoliväli

tehdaspäällikkö
tuomas.puolivali@betset.fi
040 3434 392

Valtteri Ojaniemi

tuotantoesimies
valtteri.ojaniemi@betset.fi
040 3434 418

Betoniasema Turku

Ei valmisbetonin päivittäistä ulosmyyntiä, isommat kertavalut sovittavissa
jari.tast@betset.fi
040 3434 395

Jarmo Puoliväli

tuotantojohtaja
jarmo.puolivali@betset.fi
040 3434 377

Jussi Niemelä

tehdaspäällikkö
jussi.niemela@betset.fi
040 3434 281

Movere Oy – Toni Westerholm

seinäkuljetukset (Turku, Parainen, Mikkeli ja Vierumäki)
betset.kuljetukset@movere.fi
020 4717 095

Nikolajs Satovs

tuotantoesimies
nikolajs.satovs@betset.fi
040 3434 283

Oskari Hyvönen

tuotantoesimies
oskari.hyvonen@betset.fi
040 3434 282

Betoniasema Parainen

Ei valmisbetonin päivittäistä ulosmyyntiä, isommat kertavalut sovittavissa
jari.tast@betset.fi
040 3434 395

Jarmo Puoliväli

tuotantojohtaja
jarmo.puolivali@betset.fi
040 3434 377

Marko Pomren

tuotantoesimies
marko.pomren@betset.fi
040 3434 292

Movere Oy – Toni Westerholm

seinäkuljetukset (Turku, Parainen, Mikkeli ja Vierumäki)
betset.kuljetukset@movere.fi
020 4717 095

Tuukka Haili

tehdaspäällikkö
tuukka.haili@betset.fi
040 3434 243